FILTRUJ

Filtruj produkty:

Sterylizatory UV

Każdy odpowiedzialny właściciel salonu kosmetycznego wie, że narzędzia i akcesoria kosmetyczne, które przerywają ciągłość tkanek, mają kontakt z krwią bądź wydzieliną ropną powinny być sterylizowane.

Odpowiednia sterylizacja i dezynfekcja narzędzi usuwa z ich powierzchni wszelkiego rodzaju mikroorganizmy, chorobotwórcze drobnoustroje, przetrwalniki grzybów albo wirusy. Są one niszczone we wszystkich formach – zarówno wegetatywnych, jak i przetrwalnikowych. Chcesz mieć pewność, że używane w salonie akcesoria są całkowicie jałowe? Sięgnij po sterylizator UV-C.

Sterylizator UV-C wykorzystuje promieniowanie UV-C o określonej długości fal, które szybko i skutecznie niszczy formy wegetatywne mikroorganizmów. Korzystanie ze sterylizatorów UV-C nie wymaga stosowania roztworów chemicznych tak jak w przypadku wanienek do sterylizacji lub pojemników do dezynfekcji. Należy jednak pamiętać, że przed umieszczeniem w sterylizatorze, narzędzi o złożonej budowie powinny one być maksymalnie rozwarte i rozmontowane. Dzięki temu światło ultrafioletowe wysterylizuje całą ich powierzchnię.