Farmona - Acid Tech - Kwas glikolowy 50% + szikimowy 10% 30 ml

  • Producent: Farmona
  • Dostępność: Wysyłamy w ciągu 48 godzin

94,00 zł


  • Koszt wysyłki już od: 14,99

Czysty kwas migdałowy 40% oraz połączenie mocnego kwasu glikolowego 50% z kwasem szikimowym 10% to intensywne preparaty złuszczające, które powinny znaleźć się w każdym profesjonalnym gabinecie kosmetologicznym. Doskonale oczyszczają skórę oraz regulują pracę gruczołów łojowych.
 
ZALECANA LICZBA ZABIEGÓW:
 
5-6 w serii, , wykonywanych raz w tygodniu. Liczba zabiegów i czas ich trwania należy dopasować indywidualnie do każdego przypadku w zależności od typu skóry, celu zabiegu i rezultatów osiągniętych po pierwszej aplikacji.
 
CZAS TRWANIA ZABIEGU: 60 minut
 
OPIS ZABIEGU
 
PRZEZNACZENIE:
 
Kwas migdałowy-Każdy rodzaj skóry. Polecany dla skóry suchej, mieszanej, trądzikowej, tłustej, starzejącej się, z przebarwieniami, również wrażliwej
 
Kwas glikolowy+kwas szikimowy - Każdy rodzaj skóry. Polecany dla skóry suchej, mieszanej, trądzikowej, tłustej, starzejącej się, z przebarwieniami, również wrażliwej
 
PRZECIWWSKAZANIA:
 
stany ropne i zapalne, infekcje bakteryjne, infekcje wirusowe (opryszczka, brodawki), stany alergiczne, przerwanie ciągłości skóry, trądzik w fazie aktywnej, alergia na stosowane substancje złuszczające, skłonność do powstawania bliznowców, bezpośrednio przed i po opalaniu, terapia retinoidami (do 6msc. wstecz), choroby skóry (AZS, trądzik ropowiczy, skupiony, bliznowaciejący, łuszczyca, egzema), zabiegi chirurgiczne w obrębie skóry poddawanej zabiegowi eksfoliacji (do 2msc. wstecz), ciąża i okres laktacji.
 
EFEKTY:
 
oczyszcza skórę, reguluje pracę gruczołów łojowych i wydzielania sebum, wygładza drobne zmarszczki, redukuje przebarwienia, uelastycznia, rozjaśnia przebarwienia, spłyca zmarszczki, blizny
 
SKŁADNIKI AKTYWNE:
 
KWAS MIGDAŁOWY –zaliczany do alfa – hydroksykwasów, dobrze tolerowany nawet przez wrażliwą skórę. Rozluźnia spoiwa łączące komórki warstwy rogowej naskórka, przyspiesza naturalny proces złuszczania, stymuluje odnowę głębiej położonych warstw. Aktywuje fibroblasty w obrębie skóry właściwej, zwiększa syntezę kolagenu i elastyny, ogranicza tworzenie melaniny, działa depigmentująco.
 
KWAS GLIKOLOWY - zaliczany do alfa – hydroksykwasów, ma zdolność stymulacji fibroblastów, które są odpowiedzialne za produkcję elastyny i kolagenu, wspomaga proces keratynizacji- regularne złuszczanie naskórka. Przyspiesza reenerację skóry, zwiększa nawilżenie skóry oraz reguluje wydzielanie sebum.
 
KWAS SZIKIMOWY – organiczny związek należący do grupy alfa – hydroksykwasów. Wykazuje bardzo szerokie i kompleksowe działanie, usuwa martwe komórki naskórka, powoduje wzrost nawilżenia, prowadzi do poprawy jędrności i elastyczności, regeneruje skórę z fotouszkodzeniami i przebarwieniami posłonecznymi. W przeciwieństwie do większości kwasów jest bardzo skuteczny, a przy tym wykazuje niewielkie działanie drażniące.
 
PREPARATY DO ZABIEGU:
 
- ACID TECH Złuszczający tonik do twarzy
 
- ACID TECH Kwas migdałowy 40%
 
- ACID TECH Kwas glikolowy 50% + kwas szikimowy 10%
 
- ACID TECH Neutralizator
 
- ACID TECH Bioinfuzyjne serum regenerujące
 
- ACID TECH Maska regenerująca
 
- ACID TECH Regenerujący krem barierowy
 
ZALECENIA PRZED ZABIEGIEM:
 
- przed przystąpieniem do zabiegu należy bezwzględnie przeprowadzić z Klientem szczegółowy wywiad i przekazać do podpisania zgodę na wykonanie zabiegu. Tylko i wyłącznie w przypadku braku jakichkolwiek przeciwwskazań można przystąpić do wykonania zabiegu
 
- co najmniej tydzień przed zabiegiem nie należy wykonywać depilacji, elektrolizy, elektrokoagulacji, mikrodermabrazji
 
- w trakcie trwania kuracji nie wolno wykonywać innych peelingów, zwłaszcza mechanicznych
 
- po zabiegu eksfoliacji, pomiędzy kolejnymi zabiegami i przez minimum 4 tygodnie po wykonaniu serii zabiegów należy zabezpieczać skórę kremami z wysokim filtrem przeciwsłonecznym (SPF50). W tym czasie nie wolno korzystać z kąpieli słonecznych oraz solarium.
 
- przeprowadzając zabieg z wykorzystaniem kwasów należy pamiętać aby w trakcie zabiegu omijać okolice oczu i ust
 
PRZEBIEG ZABIEGU:
 
1. Wykonanie dokładnego demakijażu skóry
 
2. Odtłuszczenie skóry złuszczającym tonikiem, omijając okolice oczu
 
3. Zabezpieczenie: miejsc gdzie doszło do przerwania ciągłości naskórka, okolic ust oraz zmian barwnikowych wazeliną. Oczy Klienta zabezpieczyć płatkami kosmetycznymi i poprosić aby w trakcie zabiegu miał zamknięte oczy. Zabezpieczenie rąk rękawiczkami lateksowymi lub winylowymi i nałożenie równomiernej warstwy kwasu glikoloweo 50% i kwasu szikimowego 10% pędzelkiem. Pozostawienie go od 2-8 minut w zależności od wrażliwości skóry. Cały czas monitorować odczucia Klienta. Uczucie ciepła, delikatne mrowienie i zaczerwienienie skóry jest typową reakcją na działanie kwasów. W przypadku pojawienia się silnego zaczerwienienia, pieczenia, swędzenia i uczucia dyskomfortu natychmiast przerwać działanie kwasów.
 
1. Usunięcie kwasu za pomocą suchego płatka kosmetycznego
 
2. Nałożenie neutralizatora
 
3. Zmycie letnią wodą pozostałości neutralizatora
 
4. Nałożenie bioinfuzyjnego serum regenerującego i delikatne wmasowanie (serum zostawiamy, nie spłukujemy)
 
5. Nałożenie kryjącej warstwy maski regenerującej na 20 minut. Zmycie maski letnią wodą.
 
6. Nałożenie na zakończenie kremu regenerującego barierowego SPF 50 i pozostawienie do wchłonięcia
 
REAKCJA SKÓRY W TRAKCIE I PO ZABIEGU: podczas zabiegu może pojawić się uczucie szczypania, mrowienia, zaczerwienienie. Delikatny proces złuszczania może nastąpić 1-2 dni po zabiegu i trwać do 4 dni. Intensywność i długość trwania odczuć zależy od indywidualnej wrażliwości i rodzaju skóry.
 
ZALECENIA PO ZABIEGU: do 12 godzin po zabiegu unikać alkoholu, kawy, pikantnych przypraw, nie nakładać makijażu. Do 24 godzin po zabiegu nie korzystać z sauny i basenu. Do 2 tygodni po zabiegu unikać ekspozycji na słońce, chronić skórę przed promieniowaniem słonecznym SPF 50.
 Cechy produktu
Forma
Krem
Maska
Właściwości
Nawilżające
Regenerujące
Rozjaśniające
Imię i nazwisko:
E-mail:
Telefon:
Twoje pytanie:
Przepisz kod:
weryfikator